Ubytovanie

Ubytovacia časť na 1. až 5. podlaží pozostáva z rovnej časti, kde sa nachádza 11 - dvojposteľových izieb a úskokovej časti, kde je 9 - dvojposteľových izieb. Každá izba je vybavená uniformným zariadením, predsieňou, vlastným hygienickým zázemím, balkónom. V záujme adaptácie si prijímatelia sociálnej služby môžu interiér vybaviť bytovými doplnkami a elektrospotrebičmi.

Na 6. podlaží sa nachádza 18 – jednoposteľových izieb a 1 dvojlôžková izba pre manželský pár. Izby sú nadštandardne vybavené, sú tu vstavané skrine, kuchynská linka vybavená zabudovanými elektrospotrebičmi ako chladnička, mikrovlnka, varná konvica, polohovateľná posteľ. Zariadenie nemá charakter nemocničného prostredia, spĺňa všetky podmienky poskytovania pomoci pri životne nevyhnutných dôležitých úkonov. Pocit väčšej istoty a bezpečnosti dodáva občanom aj signalizačné prepojenie s centrálnym panelom v ošetrovni na každom podlaží, ktoré je možné využiť kedykoľvek, zvlášť pri náhlych príhodách a nevoľnosti.

Prízemie - tvorí vstupná hala, kuchyňa a jedáleň. Interiér a exteriér zariadenia je bezbariérový.

Objekt areálu

Je situovaný v centre mesta, mestskej časti Košice - Juh. Primerane veľký areál má svoju relaxačnú časť a dostatok zelene. Situovaná budova zariadenia pozostáva zo 6 - nadzemných podlaží a 1 podzemného podlažia a je členená na 2 trakty. Spoločné priestory sú riešené veľkoryso, s možnosťami využitia k spoločensko – kultúrnym aktivitám jednotlivcov a  skupín. Projektové členenie vytvorilo priestranné, svetlé a vzdušné priestory zariadenia, ako aj veľká záhrada so svojou  relaxačnou zónou, sú pozitívom pre celkovú psychoklímu prijímateľov sociálnych služieb v zariadení ARCUS.